Majówka na płockich drogach

Długi weekend to dla większości czas odpoczynku jednak dla policjantów to okres intensywnej pracy i wzmożonych działań nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Na drogach regionu płockiego doszło do ponad 20 zdarzeń drogowych, w tym pięciu wypadków, z których jeden zakończył się tragicznie. Policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W majowy weekend (1-5.05) na drogach regionu płockiego funkcjonariusze przeprowadzali kontrole drogowe, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci płockiej drogówki zatrzymali ponad 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Wśród amatorów szybkiej jazdy nie zabrakło tych, którzy stracili uprawnienia do kierowania za podwójne przekroczenie prędkość w obszarze zabudowanym. Na ul. Łukasiewicza, 54-letni kierujący toyotą przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Policjanci wykonali ponad 400 badań stanu trzeźwości kierujących i zatrzymali trzech nietrzeźwych za kierownicą.

Na płockich drogach doszło do ponad dwudziestu zdarzeń drogowych, w tym pięciu wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło na terenie gminy Drobin, gdzie zginął 42-letni rowerzysta. O tym pisalismy tutaj: Tragiczny początek majowego weekendu w powiecie płockim

Do kolejnego wypadku doszło w iątek (3.05) na ul Dobrzyńskiej w Płocku. 17-letni kierujacy motocyklem nie zatrzymał sie do kontroli drogowej, po czym w trakcie pościgu uderzył w policyjny radiowóz. Zarówno nastolatek jak i jego pasażerka trafili do szpitala.

W sobotę (4.05) na skrzyżowaniu ul. Graniecznej z ul. Pasternakiewicza 76-letni kierujący toyotą najprawdopodobniej nie ustapił pierwszeństwa kierującemu motocyklem, który w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem zjechał do krawędzi jezdni i przewrócił jednoślad. W wyniku poniesionch obrażeń 48-letni motocyklista trafił do szpitala.

W niedzielę (5.05) na ul.Mazowieckiego w Płocku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki. Według wstępnych ustaleń policjantów, 58-letni kierujacy ciężarowym manem, zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa 33-letniej kierującej oplem. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala.

Tego samego dnia, w Gąbinie, 77-letni kierujący toyotą zderzył się z 52-letnim motocyklistą. Policjanci wstępnie ustalili, że senior najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy jednośladu, który z uwagi na poniesione obrażenia został zabrany do szpitala.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzeń sporządzili dokumentację oraz zabezpieczyli ślady w celu ustalenia przyczyn i okoliczności wypadków.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu wsród głównych przyczyn wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.