Maturzyści z Sierpca odwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Już niedługo, uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu staną przed wyborem swojej kariery zawodowej. Część z nich już postanowiła założyć niebieski mundur. Dla tych niezdecydowanych policjanci z sierpeckiej komendy zorganizowali wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Celem takiego wyjazdu było pokazanie gdzie i jak są szkoleni młodzi policjanci.

W czwartek (25.04) uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu z inicjatywy policjantów z sierpeckiej komendy pojechali do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, aby pokazać młodzieży, jak wygląda szkolenie młodych policjantów oraz zapoznać ich ze specyfiką funkcjonowania szkoły policyjnej.

Spotkanie rozpoczęło się ciekawym wykładem o strukturze Policji. Profesjonalna kadra CSP Legionowo, pokazała młodzieży czym się zajmują na co dzień, jak wygląda szkolenie młodych policjantów oraz omówili postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów do służby w Policji. Chętne osoby mogły przystąpić do testu sprawności fizycznej pod okiem wyszkolonych instruktorów.

Główną atrakcją dla uczestników był moduł poświęcony naszym psom służbowym – pokazy ich sprawności użytkowej, prezentację sprzętu do tresury oczywiście nie zabrakło pokazu zatrzymania sprawcy przestępstwa z wykorzystaniem psa służbowego.

Młodzież miała okazję zapoznać się z obiektami szkoły, zwiedzić hale sportowe oraz zespół strzelnic. Uczestnicy mogli obejrzeć z bliska wyposażenie, jakim dysponuje Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nie tylko zobaczyć, ale spróbować pracować jak prawdziwy policjant. Uczniowie klas policyjnych jednoznacznie stwierdzili, że moduły z kryminalistyki oraz pokaz kierowania ruchem drogowym, były najciekawszym punktem „Dnia Otwartego CSP”. Na przyszłych kursantach duże wrażenie zrobił cały kompleks szkoły policyjnej, a ci niezdecydowani już podjęli decyzje o wstąpieniu w nasze szeregi.

Niepewnych co do wyboru kariery zawodowej, przekonała informacja o uposażeniu młodych policjantów, które wynosi po ukończeniu półrocznego szkolenia podstawowego, do ukończenia 26 roku życia, nawet 5800 złotych na rękę.

Organizatorami wyjazdu do CSP Legionowo byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu we współpracy z dyrekcją i opiekunami uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu.

asp. Katarzyna Krukowska/KPP w Sierpcu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.