Jubileusz w płockim szpitalu

20 lat swojego istnienia świętowała pracownia hemodynamiki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Z okazji tego jubileuszu odbyła się poświęcona temu wydarzeniu konferencja.

Bilans tych dwóch dekad to ponad 20 tys. zabiegów planowych, w tym ponad 16 tys. koronarografii i blisko 5 tys. angioplastyk, a także ponad 7,5 tys. zabiegów u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, którzy trafili do szpitala w stanie zagrożenia życia.

Wdzięczność z serca
Spotkanie było okazją do podziękowań tym, którzy byli najbardziej zaangażowani w rozwój pracowni, dla jej twórców i pracującego w niej zespołu. Medal Pamiątkowy „Pro Mazovia” oraz Dyplomy Uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego wręczyli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski.

Samorząd Mazowsza wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony na Winiarach już od 25 lat. Przekazane przez nas ponad 330 mln zł pozwoliło rozbudować, zmodernizować i wyposażyć wiele oddziałów, w tym właśnie kardiologiczny, który jest największym oddziałem szpitalnym w płockiej placówce. Pacjenci z chorobami serca znajdują tu doskonałą i profesjonalną opiekę. Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, i wszystkim pracownikom oddziału kardiologicznego za zaangażowanie i codzienną ciężką pracę – podsumował marszałek Adam Struzik.

– Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, których ogromne zaangażowanie pomogło nam uruchomić tę pracownię, tak pracownikom, jak i sponsorom. Dzięki wam bowiem mogliśmy uratować życie kilkudziesięciu tysiącom ludzi – powiedział dyrektor Stanisław Kwiatkowski.

Wczoraj i dziś pracowni
Marzenia o tym, by w płockim szpitalu poszerzyć zakres usług kardiologicznych, zaczęły się na przełomie 2003 i 2004 r. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ówczesnego kierownictwa Oddziału Kardiologicznego – lekarzy Andrzeja Drzewieckiego i Włodzimierza Figatowskiego oraz wsparciu wielu instytucji publicznych i sektora prywatnego, w 2005 r. udało się uruchomić pracownię. Pierwsze planowe badania wykonano 14 kwietnia 2005 r., a w 2007 r. szpital uruchomił całodobowe dyżury hemodynamiczne.

Dziś Oddział Kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku jest największym oddziałem szpitalnym w tej placówce i oferuje kompleksowe leczenie pacjentom z całego Mazowsza. Dysponuje 62 łóżkami oraz 14 w Ośrodku Intensywnej Opieki Kardiologicznej. W 2023 r. hospitalizował blisko 3 tys. pacjentów, a od początku tego roku personel oddziału pomógł już ponad 300 pacjentom. Stosowane są tu najnowsze procedury medyczne umożliwiające precyzyjne zdiagnozowanie oraz leczenie chorób serca, w tym zawałów mięśnia sercowego, choroby niedokrwiennej czy wad serca.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.