Jazdę nietrzeźwego kierowcy ciężarówki udaremnili sierpeccy policjanci z drogówki

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z ruchu drogowego w czasie pełnionej służby na terenie miasta Sierpca na stacji paliw zauważali kierującego, który miał problem z wykonaniem prostego manewru parkowania. Działanie kierowcy zespołu pojazdów wzbudziło podejrzenia mundurowych, że kierowca może mieć coś na sumieniu. Intuicja i doświadczenie policjantów nie zawiodło. Zatrzymany do kontroli kierujący samochodem ciężarowym, został przebadany na zawartość alkoholu. Badanie wykazało że ma on prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 38-latka w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.