Kompletnie pijany motocyklista zatrzymany

Policjanci z sierpeckiej drogówki po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu, prowadził motorower. 58-latek miał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz czekają go surowe konsekwencje, o których zdecyduje sąd.

We wtorek (7.05) patrol ruchu drogowego w miejscowości Stropkowo zatrzymał do kontroli 58-letniego kierującego motorowerem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 58-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego znajduje się pod działaniem alkoholu. Wynik na urządzeniu wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pijany 58-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz złamania zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.