Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 28 latek zatrzymany po pościgu

Kierujący fiatem został zatrzymany przez płockich policjantów po tym jak w Wyszogrodzie, przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli grupy SPEED. Mężczyzna podczas pościgu uderzył w drzewo i kontynuował ucieczkę pieszo. Powód? Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (6.05) na celowniku płockiej grupy SPEED znalazł się kierujący fiatem, który w Wyszogrodzie, przekroczył dozwolona prędkość. Mężczyzna, pomimo wydawanych znaków i sygnałów przez mundurowych, nie miał jednak zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kilka kilometrów dalej uciekinier, myśląc że zgubi policyjny patrol, chciał wjechac do lasu i uderzył w drzewo. Dzięki skoordynowanym działaniom, dalszą pieszą ucieczkę po chwili udaremnili mu mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Posiadał jednak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wielokrotną jazdę bez uprawnień.

28-latek usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.