W ciągu 40 minut sierpeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W ciągu niecałej godziny, sierpeccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista „wydmuchał” prawie dwa promile. Przypominamy, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 zł.

Pierwszy rowerzysta, który wzbudził rano zainteresowanie policjantów swoim nietypowym sposobem jazdy, to 66 – letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Zatrzymany został do kontroli w Ligowie. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Następnym jadącym cyklistą był 27 – latek. Zatrzymany został kilka minut później w Mochowie. Miał niecały promil alkoholu w organizmie.

Zaledwie kilka minut później również w Mochowie, policjanci skontrolowali 61 – letniego rowerzystę, który nie był w stanie utrzymać równowagi na rowerze. Badanie stanu trzeźwości na urządzeniu wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Wszystkim nietrzeźwym rowerzystom policjanci z sierpeckiej drogówki zakazali dalszej jazdy, sporządzili również stosowną dokumentację. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sierpeckim sądem.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.