Za kierownicą młodość, brawura i brak uprawnień a na drodze policjanci

Pędzący 97 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, kierowca został zatrzymany do kontroli przez sierpeckich policjantów. Młodość połączona z brawurą i nadmierną prędkością. To wszystko zarejestrował policyjny miernik prędkości. Jak się okazało, kierowca motocykla 25-letni mieszkaniec Bydgoszczy, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz ta skrajna nieodpowiedzialność, będzie go słono kosztowała.

1 maja funkcjonariusze sierpeckiej drogówki pełniąc służbę na drodze krajowe nr 10 w Sierpcu, czuwali nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Około godz. 18:30 ich uwagę zwrócił kierowca motocykla, który przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanych o 47 km. Pomimo wyraźnego sygnału podanego przez policjantów, kierowca motocykla nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natychmiast mundurowi podjęli za nim pościg i zatrzymali go w miejscowości Mieszczk.

Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że „za kółkiem” siedział 25-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Kierowca upierał się, że nie widział sygnału do zatrzymania, bo głośno słuchał muzyki. Nie zmyliło to jednak policjantów, którzy w trakcie interwencji ustalili, że 25-latek, tak naprawdę nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania jednosladami .

Teraz młody mężczyzna za swoje przewinienia drogowe odpowie przed sądem.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.