Zatrzymany sprawca kradzieży

Dzięki sprawnemu działaniu, kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali trzech sprawców kradzieży obuwia i odzieży ze sklepu mieszczącego się w jednej z galerii handlowych na terenie Płocka. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O tym, że kradzież nie popłaca, przekonało się 3 mieszkańców powiatu sierpeckiego, którzy na początku kwietnia 2023 roku dokonali kradzieży odzieży i obuwia na kwotę ponad 4 100 zł, ze sklepu mieszczącego się w jednej z galerii handlowych w Płocku. Po zgłoszeniu sprawy na Policję sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Płocku. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, na podstawie nagrania z monitoringu sklepu policjanci ustalili, sprawców kradzieży, którzy mieszkali na terenie powiatu sierpeckiego. Jak się okazało było to małżeństwo w wieku 33 lata i ich trzy lata starszy kolega. Wszyscy są mieszkańcami pow. sierpeckiego. 27 kwietnia sprawcy kradzieży zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. W wyniku przeszukania odzyskano część rzeczy skradzionych, zabezpieczono magnes do zdejmowania zabezpieczeń sklepowych oraz pieniądze w kwocie 7 000 zł na poczet przyszłej kary. Jeszcze tego samego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

podkom. Dariusz Mroczkowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.