Wojsko wpomaga akcję przeciwpowodziową w powiecie płockim

Mieszkańcy Płocka i okolic będą mogli liczyć na wsparcie żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w przypadku wystąpienia ewentualnych podtopień. W związku z podwyższonymi stanami wody na Wiśle dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkał się z prezydentem Płocka, by ustalić zakres działania na czas kryzysu.

Od wtorku, 30 stycznia w powiecie płockim obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W czwartek, 1 lutego w Urzędzie Miejskim w Płocku odbyło się robocze spotkanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z dowódcą 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Witoldem Bubakiem w sprawie wspólnych działań w razie wystąpienia podtopień.

– To było potrzebne spotkanie, które pozwoliło nam wyprzedzić o kilka kroków ewentualny kryzys. Poznaliśmy newralgiczne miejsca, możliwości udzielania wsparcia mieszkańcom przez władze miasta oraz omówiliśmy zakres pomocy, jakiej w przypadku wystąpienia podtopień udzielą żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Teraz zamiast szukania rozwiązań, jesteśmy przygotowani do konkretnych działań – mówi dowódca 6MBOT, płk Witold Bubak.

To nie pierwsza tego typu sytuacja w historii Brygady. Do podobnego zdarzenia doszło w powiecie płockim w lutym 2021 roku, kiedy Wisła przekroczyła wały powodziowe. Wtedy walkę z żywiołem toczyło blisko 100 żołnierzy 6MBOT.

Podczas roboczego spotkania Dowódcy Brygady z prezydentem Płocka prowadzone były również rozmowy dotyczące pozyskania przez 6MBOT nieruchomości pod nowy batalion.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.