Sierpeccy policjanci odzyskali skradziony telefon

Dzięki szybkim działaniom sierpeckich policjantów sprawca kradzieży telefonu został ustalony i zatrzymany. 15-latek zakopał telefon komórkowy na polu uprawnym niedaleko miejsca swojego zamieszkania. Mundurowi odzyskali telefon. Teraz nieletni mieszkaniec Sierpca odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ( 28.01) na terenie Sierpca. Pokrzywdzona zostawiła telefon o wartości 2800 złotych w jednym z pomieszczeń na terenie sierpeckiego domu kultury. Urządzenie pozostawione bez opieki zauważył młody mężczyzna, który zabrał go ze sobą. Razem z kolegą wyjęli kartę sim z telefonu i zaplanowali, że urządzenie zakopią na kilka tygodni, po czym kiedy sprawa ucichnie, po niego wrócą.

Zaalarmowani o przestępstwie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu natychmiast przystąpili do wyjaśniania sprawy. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na ustalenia sprawców. Już następnego dnia policjanci zatrzymali 15-latka. Dalsze czynności procesowe pozwoliły na ustalenia miejsca zakopania przedmiotu. Jednak jego odzyskanie nie było takie proste, ponieważ nieletni nie pamiętał dokładnej lokalizacji pozostawienia urządzenia.

Mundurowi musieli skorzystać z urządzenia do wykrywanie metalu, które zawęziło obszar poszukiwania. Sierpeccy policjanci odzyskali telefon, który już niedługo trafi w ręce pokrzywdzonej. 15-latek już usłyszał zarzut popełnienia czyny karalnego. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny w Sierpcu.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.