Sprawcy licznych kradzieży sklepowych zatrzymani

Sierpeccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży działających na terenie naszego miasta i powiatu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sierpeckiego. Wartość strat została oszacowana na prawie 4 tysiące złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ młodzi mężczyźni są podejrzani o to, że mają związek z podobnymi przestępstwami w sąsiednich województwach.

Sprawa miała swój początek w zeszłym tygodniu, kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wpłynęło pierwsze zawiadomienie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie gminy Mochowo. W trakcie czynności policjanci ustalili, że te same osoby są odpowiedzialne za kradzież, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta Sierpca.

Sprawcy kradzieży, za każdym razem działali w podobny sposób. Gdy jeden z mężczyzn czekał w samochodzie na parkingu przed sklepem, drugi, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze swoim wspólnikiem, wchodził do marketu, pakował kosz pełen produktów spożywczych i przemysłowych, następnie wykorzystując nieuwagę pracowników wychodził drzwiami wejściowymi, tym samym omijając kasy. Skradziony towar szybko pakowali do pojazdu, a następnie odjeżdżali w nieznanym kierunku.

Policjanci pracujący przy tej sprawie, szybko wytypowali osoby podejrzewane o opisane przestępstwa oraz ustalili jakim pojazdem mogą się poruszać. W zeszłym tygodniu policjanci kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszał się zaskoczony mężczyzna, policjanci oprócz skradzionego towaru ujawnili również torebkę strunowa z zawartością suszu roślinnego. 24-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków. Drugi ze sprawców został zatrzymany w miniony poniedziałek. Wobec mężczyzn na wniosek Policji, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 24-letni mężczyzna odpowie jeszcze przed sądem za posiadanie narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, mężczyźni są podejrzewani o kradzieże sklepowe na terenie sąsiednich powiatów.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.