Budowa Aquaparku zakończona

W poniedziałek 29 stycznia Warbud zakończył prace budowlane na pływali i zawnioskował o rozpoczęcie odbiorów. Będzie jeszcze prowadził drobne roboty wykończeniowe, czy urządzał zieleń na zewnątrz, a także wewnątrz. Te ostatnie prace wymagają odpowiednio wysokiej temperatury. Właściwa budowa jest zakończona.

– Po wielu miesiącach negocjacji i dialogu w kwietniu 2021 roku udało się podpisać umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym ze spółką Warbud na budowę i eksploatację pływalni przy ul. Miodowej – przypomniał prezydent Andrzej Nowakowski.

Zbudowany obiekt składa się z kilku stref.
Najważniejsza to wewnętrzna strefa basenowa, na którą z kolei składa się basen sportowy (sześciotorowy z trybuną na 100 osób), basen rekreacyjny, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Jest też wanna z hydromasażem na 12 osób i wodny plac zabaw dla dzieci. No i są zjeżdżalnie: duża, czterotorowa oraz trzy rurowe o różnym stopniu trudności. Łagodna będzie multimedialna (bawi światłem i dźwiękiem), druga jest trudna i ma długość 90 metrów. No, i jest jeszcze zjeżdżalnia ekstremalna typu Aqualoop o długości 140 metrów.

Jest też strefa saun i relaksu, a w niej:
– sauna sucha (fińska);
– sauna parowa (rzymska);
– sauna infrared z chromoterapią;
– 3 wanny jacuzzi 8-osobowe: aromatyczna z hydromasażem, morska na solance, borowinowa;
– pokój ze ścianą solną;
– pokój relaksacyjny;
– grota lodowa;
– natryski do schładzania, wiadro bosmana;
– wanna do hydromasażu (jacuzzi) na 12 osób.

Dochodzą do tego szatnie na 600 osób (tyle maksymalnie wynosi pojemność aquaparku), pomieszczenia techniczne i administracji oraz strefa usługowo – komercyjna, którą już interesują się pierwsi najemcy. Na zewnątrz natomiast, na sezon letni, powstał wodny plac zabaw.

– Odbiory potrwają kilka tygodni i jeszcze w kwietniu planujemy pływalnię otworzyć – zadeklarował prezydent Andrzej Nowakowski.

Nie jest to koniec zmian w tym rejonie Płocka. Ponieważ po otwarciu pływalni przy ul. Miodowej, zamknięta i wyburzona zostanie sąsiednia Kobylanka przy Al. Kobylińskiego, a na jej miejscu zbudowany zostanie parking na około 160 miejsc.

Koszt realizacji pływalni przy ul. Miodowej na dziś to 104,2 mln zł, łączny koszt realizacji wraz z 20-letnim etapem eksploatacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przekroczy 200 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.