Stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych

83 młodych ludzi zostało stypendystami w programie „Płockie Talenty”. To uczniowie płockich szkół podstawowych i średnich, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce czy zdobyli wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach.

Jesteśmy dumni z osiągnięć edukacyjnych młodych płocczan. Chcąc dać temu wyraz, stworzyliśmy „Płockie Talenty”. Nagradzamy uczniów najambitniejszych, najbardziej zaangażowanych i pracowitych. Chcemy ich motywować do dalszego działania, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Na różne stypendia i nagrody płocki samorząd przeznacza każdego roku 3 mln zł – dodaje.

Stypendia „Płockie Talenty” przyznawane są na podstawie kilkunastu kryteriów. Brane pod uwagę są wyniki na maturze albo egzaminie ósmoklasisty, miejsca zajęte w olimpiadach i konkursach tematycznych. Uczniów, którzy spełnili kilka kryteriów było dziewiętnaścioro. Trzech z nich otrzymało stypendium w maksymalnej kwocie 6 tys. zł, bo ich osiągnięcia były największe. Antoni Doliński jest laureatem olimpiady z języka angielskiego i osiągnął bardzo dobry wynik na maturze międzynarodowej. Gracja Krajewski – laureatem olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym i miał ponadprzeciętne wyniki na maturze z przedmiotów na poziomie rozszerzonym. A Paweł Guga to finalista olimpiady matematycznej juniorów, laureat kuratoryjnego konkursu z matematyki oraz finalista konkursów polonistycznego i biologicznego.

Na tegoroczne stypendia przeznaczono 263 tys. zł. Te pieniądze pochodzą w całości z budżetu miasta.

Program „Płockie Talenty” powstał w 2021 roku, a pierwszych laureatów poznaliśmy w rok później. Inicjatorami wdrożenie takich nagród były miejskie radne Daria Domosławska i Małgorzata Ogrodnik, które zasiadają w komisji edukacji. Wsparł je Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta Płocka ds. polityki społecznej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.