Krok od tragedii na obwodnicy Gostynina

W środę (13.09) około godz. 20 dyżurny gostynińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego kierowcy hyundaia. Zgłoszenie dotyczyło potrącenia pieszego, który podczas ulewnego deszczu szedł środkiem obwodnicy Gostynina.

Na miejscu zdarzenia interweniujący policjanci ruchu drogowego zastali 42-letnią mieszkankę pow. gostynińskiego, która oświadczyła, że potraciła mężczyznę, który szedł środkiem jezdni w kierunku Płocka. Gdy udzielała mu pomocy medycznej, mężczyzna wstał i poszedł w kierunku osiedla Prusa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie natychmiast w rejon miejsca zdarzenia wysłała dodatkowe patrole policji celem ujawnienia pieszego, który został poszkodowanym w zdarzeniu.

Po kilkunastu minutach patrol dzielnicowych ujawnił na ul. Prusa mężczyznę posiadającego liczne obrażenia ciała w postaci rozcięć naskórka. Pieszym tym okazał się 43-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej a następnie z uwagi na obrażenia oraz okoliczności zdarzenia wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. 43-latek wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala w Płocku celem dalszej hospitalizacji. W jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Kierująca hyundaiem była trzeźwa. Wszelki okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają gostynińscy policjanci. Życiu i zdrowiu nieodpowiedzialnego pieszego nic nie zagraża.

Przypominamy, że ruch pieszych po drodze DK 60 (obwodnica Gostynina) jest zabroniony. Oznacza to, że po drodze nie mogą poruszać się m.in. piesi, rowerzyści, motorowerzyści. Dopuszczalna prędkość pojazdów w tym miejscu to 90 km/h. Każdy z „niechronionych” musi mieć świadomość, że w razie wypadku drogowego jego obrażenia będą znacznie cięższe, niż kierującego pojazdem. Dlatego też powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo i korzystać z drogi w sposób rozważny oraz zgodny z prawem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.