Będzie nowy sprzęt dla płockich OSP

W czwartek 14 września odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie 28 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonujących na terenie 14 gmin subregionu płockiego, w tym w Płocku. Wsparcie finansowe przeznaczone jest na kupno specjalistycznego sprzętu i tzw. środków ochrony indywidualnej strażaka.

Umowę na dofinansowanie także dla dwóch jednostek – OSP Borowiczki oraz OSP Trzepowo – prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem.

Druhowie dostaną więc nowe, specjalne buty strażackie, specjalne ubrania, niepalne kominiarki, rękawice, zestaw narzędzi akumulatorowych, wyważacz do drzwi oraz pompę hydrauliczną.

Owe środki ochrony indywidualnej strażaka są bardzo ważnym elementem jego pracy. Ratownik musi mieć pewność swojej ochrony, od tego – w dużym stopniu – zależy skuteczność jego interwencji, a więc bezpieczeństwo nas wszystkich.

Całkowity koszt zaplanowanych zakupów dla OSP wyniesie nieco ponad 51 tys. zł. Na jednostkę w Trzepowie wydane zostanie prawie 43 tys. zł (dofinansowanie z budżetu samorządu mazowieckiego sięgnie 20 tys. zł), dla druhów z Borowiczek przeznaczone zostanie ponad 8,1 tys. zł (dofinansowanie od marszałka Mazowsza to 4 tys.).

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.