Studenci z Akademii Mazowieckiej w murach płockiej komendy Policji

Studenci z Akademii Mazowieckiej w Płocku zwiedzali płocką jednostkę oraz spotkali się z funkcjonariuszami. To już kolejna grupa młodzieży, która w ostatnim czasie zawitała w murach Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Studenci poznali pracę policjanta, usłyszeli kilka ciekawostek na temat codziennej służby oraz poznali szczegóły rekrutacji. W spotkaniu nie zabrakło również gości specjalnych czyli przewodnika psa wraz z czworonożnym przyjacielem.

Po raz kolejny Komendę Miejską Policji w Płocku odwiedzili studenci z Akademii Mazowieckiej w Płocku. Młodzież miała okazję zwiedzić budynek komendy oraz zaobaczyć z bliska jak wygląda służba w policji. Studenci spotkali się m.in. z technikiem kryminalistyki, instruktorem strzelania oraz funkcjonariuszami z wydziału prewencji, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz odpowiedzieli na nurtujące pytania. Nasi goście mogli zobaczyć z bliska jak wygląda policyjny mundur oraz przymierzyć elementy codziennego wyposażenia do służby. Jednym z najbardziej lubianych punktów takich spotkań jest wizyta przewodnika z policyjnym czworonogiem. Tak było i tym razem.

Policjanci opowiedzieli również jakie wymagania należy spełnić aby wstąpić w szeregi formacji oraz jak wyglądają poszczególne etapy postepowania kwalifikacyjnego w trakcie rekrutacji do służby. Wśród studentów nie brakowało tych, którzy w niedalekiej przyszłości planują zostać policjantem.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.