W tajnym pomieszczeniu za ścianą prowadził produkcję alkoholu

Sierpeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali dwie nielegalne linie do produkcji alkoholu w dwa dni. Zarekwirowano blisko 550 litrów tzw. zacieru oraz 160 litrów gotowych wyrobów alkoholowych. Jeden z mężczyzn linię produkcyjną miał skrzętnie ukrytą w drugim tajnym pomieszczeniu. Pamiętajmy, że spożywając alkohol z niewiadomego źródła, narażamy siebie na duże ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

Funkcjonariusze operacyjni z sierpeckiej komendy ustalili, na ich terenie mężczyźni w wieku 62 i 38 lat, prowadzą nielegalne produkcje alkoholu.

W poniedziałek (27.11) w jednym z domów u 62-latka w gminie Mochowo sierpeccy policjanci podczas przeszukania ujawnili w ścianie tajne przejście do drugiego pomieszania, w którym oprócz urządzeń do produkcji alkoholu, mundurowi zabezpieczyli 350 l. zacieru i ponad 120 l. gotowych wyrobów alkoholowych.

Natomiast we wtorek (28.11) w domu u 38-latka na terenie gminy Gozdowo policjanci zabezpieczyli w pojemnikach oraz butelkach plastikowych 40 litrów przygotowanego do sprzedaży gotowego produktu, oraz 200 litrów tzw. zacieru.

Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Przypominamy, że spożywanie alkoholu z niewiadomego źródła niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.