Siedział na klatce schodowej, trząsł się z zimna. Nie wiedział, gdzie się znajduje.

Strażnicy miejscy z Płocka, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, szybko zorientowali się, że mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Mówił bardzo wolno i niewyraźnie. Miał problemy z przypomnieniem sobie tego, jak się nazywa, gdzie mieszka i gdzie się znajduje. Mężczyzna miał również problem z utrzymaniem równowagi, a na jego twarzy pojawiał się grymas, który mógł wskazywać na ból głowy.

Natychmiast do mężczyzny w wieku około 70 lat, wezwano karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ul. Reja.

Szanowni Państwo ! Widok osoby, szczególnie starszej, która w nienaturalny sposób się rozgląda albo jest rozkojarzona i widać, że nie zmierza w żadnym konkretnym kierunku, powinien być dla nas wyraźnym sygnałem do natychmiastowej reakcji. Nie bądźmy obojętni, kiedy mijamy na ulicy starsze osoby sprawiające wrażenie zagubionych i pomóżmy im. Jeśli ktoś z naszego najbliższego otoczenia choruje na chorobę Alzheimera czy innego rodzaju demencja starcza warto zaopatrzyć taką osobę w kartkę z numerem telefonu, pod którym można skontaktować się z rodziną. Powiadomienie służb pozwoli udzielić takim osobom szybkiej pomocy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.