Kolejni pijani na drogach powiatu sierpeckiego

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin policjanci z sierpeckiej drogówki udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Każdej doby na drogach naszego miasta i powiatu mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących. Jest to priorytetowe zadanie funkcjonariuszy policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Tylko ostatniej doby, na drogach powiatu sierpeckiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy kierowca został zatrzymany około godz. 18:30 w Ligowie. Był to 43– latek, który kierował mercedesem. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowanie.
Kolejny pijany kierowca, mieszkaniec powiatu sierpeckiego „wpadł w ręce” policjantów około godz. 19:25 na terenie gminy Mochowo. 21 – latek jechał motorowerem, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu i również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Sierpecka policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i trzeźwości podczas kierowania pojazdami.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.