Niedziela Palmowa w Skansenie

Wraz z budzącą się do życia wiosną turyści przybyli do sierpeckiego skansenu na jedną z pierwszych imprez plenerowych, czyli „Niedzielę Palmową w skansenie”. W trakcie tego wydarzenia można było nie tylko uczestniczyć w uroczystej mszy świętej, czy zwiedzić wystawę „Wielkanoc na Mazowszu”, ale również podziwiać talent Zespołu Tańca Ludowego Mazovia Politechniki Warszawskiej, który wystąpił na scenie amfiteatru.

Na polanie przed amfiteatrem przygotowany został kiermasz produktów regionalnych, gdzie odwiedzający mogli zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby i akcesoria, które z pewnością sprawią, że świąteczne dekoracje w ich domach nabiorą niesamowitego charakteru. Podczas „Niedzieli Palmowej w skansenie” nasze muzeum odwiedziło ponad 1000 osób. Dziękujemy za Waszą obecność☺ W trakcie wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na „Tradycyjną palmę wielkanocną”. Uczestnicy wykonali około 40 prac przy użyciu naturalnych materiałów. Wyboru laureatów konkursu dokonali turyści, którzy oceniali konkursowe palmy poprzez wypełnienie wcześniej otrzymanych kuponów.

Laureaci konkursu:
Kategoria indywidualna:
I miejsce Monika Mika
II miejsce Gabriela Maćkiewicz
III miejsce Lena Kozłowska

Kategoria zespołowa:
I miejsce KGW „Windyczanki”
II miejsce KGW w Kruszewie
III miejsce Klub Seniora „Nad Wkrą”

Nagrodę Dyrektora otrzymała Marika Lewandowska

Niedziela Palmowa w skansenie to jednak niejedyna wielkanocna atrakcja, jaką Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało na ten szczególny okres w roku. Już 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny w godzinach 10.00-18.00 zapraszamy wszystkich wielbicieli wielkanocnych zabaw na wydarzenie „Gry i zabawy wielkanocne”

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.