Samochodem staranował barierki. Był pijany

Policja zatrzymała 31-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego po tym, gdy wjechał w barierki ochronne w Gójsku. Bo okazało się, że kierowca był pijany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i uszkodzone barierki.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. 31-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego jechał audi krajową dziesiątka w kierunku Torunia. Jechał z nadmierna prędkością , stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. Całe zdarzenie widział zgłaszający, który niezwłocznie powiadomił służby. Mundurowi w kilka minut pojawili się w Gójsku, gdzie zastali kierującego audi. Już podczas rozmowy z młodym mężczyzna policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego zatrzymali w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 2 lata oraz wysoka grzywna. 31-latek odpowie także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz uszkodzone barierki.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.