114 km/h w zabudowanym. 2000 mandatu i utrata prawa jazdy

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 34-latka w miejscowości Gójsk. W terenie zabudowanym pędził audi przekraczając dozwolona prędkość o ponad 64km/h.

W poniedziałek (08.05) z miejscowości Gójsk, policjanci z sierpeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 34-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 114km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50km/h

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2000 złotych, a na jego kontro trafiło 14 punktów.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu

Szanujmy swoje zdobyte, często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim ! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje ale i innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.