Płoccy policjanci poszukują właściciela porzuconego psa

Płoccy policjanci poszukują właściciela psa, porzuconego w dniu 29 marca 2023 w Płocku w okolicach zalewu Sobótka. Wystraszone zwierzę błąkało się po okolicy. Świadek, która wskazała dzielnicowym psa oświadczyła, że zwierzę zostało porzucone przez mężczyznę, kierującego ciemnym samochodem typu kombi.

29 marca 2023 roku dzielnicowi KMP w Płocku patrolując rejon zalewu Sobótka, zostali poinformowani przez kobietę, że n/n osoba kierująca ciemnym samochodem typu kombi porzuciła psa. Policjanci o powyższym fakcie powiadomili Straż Miejską w Płocku oraz schronisko dla zwierząt. Pies, rasy mieszanej, średniej budowy ciała, koloru rudego o krótkiej sierści w wieku około 5-6 lat został odłowiony i obecnie znajduje się pod dobrą opieką personelu schroniska przy ul. Parowej w Płocku. Na załączonej fotografii widać smutne zwierzę, które czeka na swojego właściciela.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą postępowanie w powyższej sprawie dotyczące porzucenia psa przez właściciela, tj. o czyn z art. 35 ust.1a ustawy o ochronie zwierząt w zw. z art. 6 ust.1 a pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności zdarzenia oraz apelują do wszystkich osób, rozpoznających psa lub będących świadkiem, bądź posiadających informacje mogące przyczynić się do ustalenia właściciela zwierzęcia o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numer 112 lub też bezpośrednio z Komendą Miejską w Płocku pod numer telefonu 47 705 16 00.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.