Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty

Mimo wysokich mandatów, jakie przewiduje taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje kierujących jednośladami, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Do takiej sytuacji doszło w miniona środę (22.05). Policjanci zatrzymali 62-letniego rowerzystę, który jechał mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Rowerzyści, podobnie jak inni uczestnicy ruchu drogowego, mają prawo czuć się bezpiecznie, jednak sami również mają obowiązek przestrzegania przepisów. Pijany rowerzysta w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg. Nie wszyscy o tym pamiętają.

W miniona środę około godz. 10:00, policjanci ruchu drogowego, patrolujący teren gminy Sierpc zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że 62-letni mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.