Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej drogówki zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Wczoraj (28.05) mundurowi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pędzili w terenie zabudowanym z prędkością 126 i 102 km/h.

We wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej drogówki kontrolowali prędkość na drogach powiatu gostynińskiego. W trakcie podjętych działań ujawnili dwa przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. 68-letni obywatel Niemiec kierując osobowym volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych. Ponadto stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Kolejna podobna sytuacja miała miejsce w tym samym dniu (28.05) po godzinie 17 na jednej z dróg powiatu. Mundurowi z gostynińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letnigo mieszkańca pow. gostynińskiego kierującą audi. Mężczyzna nie dostosowała prędkości do obowiązującego ograniczenia. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędziła 102 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem stróże prawa ukarali kierującego mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, która zagraża nie tylko samym kierującym, ale i wszystkim uczestnikom ruchu. Działania policyjne mają na celu zapobieganie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa.

mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.