Sprawdź trzeźwość zanim wsiądziesz za kierownicę

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji, przez całą dobę jest nowoczesny alkomat. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu.

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie płockich policjantów można skorzystać bezpłatnie i anonimowo. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu. Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla kierowców przez całą dobę.

Nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ponosi za sobą wiele konsekwencji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje będą o wiele poważniejsze, jeśli pijany kierowca spowoduje wypadek.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.