Kierowca Forda posiadał narkotyki ukryte w schowku

Zatrzymany kierowca odpowie za posiadanie substancji psychotropowych, które przewoził w samochodzie. Co więcej, musi liczyć się również z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (27.05) w godzinach nocnych policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego sierpeckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Ford. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił sposób jazdy kierowcy. Nie potrafił utrzymać pojazdu na swoim pasie ruchu, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci nabrali podejrzeń że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu na kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Im dłużej trwały czynności mundurowych, tym bardziej młody mężczyzna stawał się nerwowy.

Powodem zdenerwowania mężczyzny podczas kontroli był fakt, że w schowku samochodu, miał ukryta substancję zabronione.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – wynik badania był negatywny. Jednak z uwagi na dziwne zachowanie 33-latka oraz fakt ujawnienia substancji psychotropowych, które po sprawdzeniu okazały się być marihuana i mefedronem, funkcjonariusze poddali kierującego testowi na zawartość narkotyków w organizmie. Tym razem wynik był pozytywny i wskazał, że mężczyzna znajdował się pod wpływem właśnie środków zabronionych.

Mundurowi zatrzymali kierowcę w policyjnych areszcie, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających od 33-latka została pobrana krew do badań.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania blisko 50 gram substancji psychotropowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem substancji zabronionych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przestępstwo posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest natomiast karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.