Kompletnie pijany przewoził 9-letniego syna

Sierpeccy policjanci zatrzymali niezwykle nieodpowiedzialnego kierowcę opla, który był pijany i przewoził swojego 9-letniego syna. 36-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie syna na utratę życia i zdrowia. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25.05. br.) wieczorem na terenie miasta Sierpca. Policjanci z sierpeckiej drogówki na ul. Piastowskiej zauważyli opla, którego stan techniczny był niezgodny z obowiązującymi przepisami. W związku z popełnionym przez kierowcę wykroczeniem, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonych czynności od 36-letniego mężczyzny, policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

To nie było jedyne przewinienie 36-latka, ponieważ w samochodzie będąc pod działaniem alkoholu przewoził swojego 9-letniego syna. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę matki, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

Teraz 36-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie swojego syna na utratę życia i zdrowia, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.