Czołówka na DK62. Jeden z kierowców z 4 promilami

Droga krajowa nr 62 w powiecie płockim była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. W Chylinie doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Jeden z kierujących miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

W miniony poniedziałek (27.05) w Chylinie (pow.płocki) na drodze krajowej nr 62 doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, ze 54-letni kierujący volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z 29-letnim kierującym pojazdem Kia. Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej stan kierowcy volkswagena. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. W wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację oraz zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Krajówka przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, ponieważ nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, dlatego wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie, ryzykują zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.