Ciężarowy Man przewrócił się do rowu

W poniedziałek na DK 60, w miejscowości Bielsk, kierowca samochodu ciężarowego, przewożący trzodę chlewną, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do rowu. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Na DK 60, w miejscowości Bielsk, 32-letni kierowca samochodu ciężarowego Man, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, przewracając ciężarówkę na bok. Mężczyzna transportował 160 sztuk trzody chlewnej. Utrudnienia potrwają kilka godzin, a ruch odbywa się wahadłowo. To nie jedyna tego dnia kolizja na terenie miasta i powiatu płockiego.

Przypominamy, że nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. W związku z tym wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Policjanci przypominają o wymianie opon na zimowe! Zapewnią nam one optymalne bezpieczeństwo na śliskiej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Nie bagatelne znaczenie ma też wymiana w samochodzie płynu do spryskiwaczy na zimowy. Nie tylko pomoże to w widoczności, ale zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów podczas jazdy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.