Kolejni pijani kierowcy w Gostyninie

W miniony weekendu na drogach powiatu gostynińskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierujący w obu przypadkach nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątek (27.01.) w godzinach popołudniowych na ul. Kościuszkowców policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skuterem, które tor jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu. Kierującym okazał się być 31-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego. W trakcie przeprowadzanej kontroli policjant wyczuł od 31-latka alkohol. Badanie na stan trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę (29.01.) w godzinach wieczornych policjanci WRD w Gostyninie udali się na ul. Jana Pawła II, gdzie według zgłoszenia auto osobowe marki Skoda uderzyło w bariery ochronne. Na miejscu policjanci zastali kierującego skodą 40-letniego mieszkańca Gostynina od którego wyczuli alkohol. 40-latek został poddany badaniu, które wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonanych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Gostynina ma wydana decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B przez Starostę w Gostyninie.

Mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysokie kary finansowe.

Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.