Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu

31 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego. Początek roku to czas, w którym policjanci analizują efekty służby i pracy wykonanej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król, który podziękował policjantom za pracę w 2022 roku.

Wczoraj odbyła się roczna odprawa służbowa sierpeckich policjantów, w której wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s. w Radomiu insp. Dariusz Król, Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka , I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Marcin Ostrowski, Starosta Sierpecki, Burmistrz Miasta Sierpca , wójtowie wszystkich gmin powiatu sierpeckiego , Prezes Sądu Rejonowego w Sierpcu , Komendant Straży Pożarnej w Sierpcu i Komendant Straży Miejskiej .

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka uroczystym przywitaniem przybyłych gości oraz funkcjonariuszy sierpeckiej komendy. Komendant omówił stan bezpieczeństwa w powiecie sierpeckim. Podziękował wszystkim uczestnikom odprawy, za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa, a także przybliżył wyzwania, które stoją przed policją w roku 2023. Komendant podkreślił jak ważne jest ich wsparcie w działaniach policji, chociażby poprzez zakup elementów odblaskowych, które policjanci rozdawali podczas spotkań profilaktycznych.

Następnie I Zastępca KPP w Sierpcu podinsp. Marcin Ostrowski omówił efekty osiągnięte przez pion prewencji, w tym pracę policjantów patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowych i ruchu drogowego. Wspomniał także o niewymiernym czynniku, wpływającym na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jakim były liczne działania prewencyjne i profilaktyczne. Podkreślił, że funkcjonariusze przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu, co skutkowało zmniejszeniem liczby wypadków drogowych. Spotkania z dziećmi, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty to stałe elementy pracy funkcjonariuszy.

Praca mundurowych z powiatu sierpeckiego została pozytywnie oceniona również przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego zs. w Radomiu insp. Dariusza Króla. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku Zastępca Komendanta podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki działań pracy na 2023 rok.

Głos zabrał również Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik oraz Prezes Sądu Rejonowego w Sierpcu Pani Ewa Jarzyńska , którzy podziękowali zarówno Komendantowi jak i wszystkim funkcjonariuszom za wspólną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego powiatu

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.