Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Gostynińscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Gostynina, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Miejscowy sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za znęcanie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Na miejscu zastali 66-letnią kobietę oraz jej 72-letniego męża. Małżeństwo oświadczyło, że ich 34-letni syn, będąc pod działaniem alkoholu groził im pobiciem, spaleniem domu oraz używał wobec nich wulgaryzmów. Na koniec zażądał od nich pieniędzy na zakup alkoholu. 34-letni mieszkaniec gminy Gostynin został zatrzymany przez gostynińskich policjantów, a następnie umieszczony w policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za znęcanie się nad osobami najbliższymi. Sąd Rejonowy w Gostyninie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. 34-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje. Skutecznym narzędziem ochrony osób doznających przemocy jest procedura „Niebieskie Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskie Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.