Podpisana umowa na II etap modernizacji stadionu w Gostyninie

Już wkrótce długo oczekiwana modernizacja na gostynińskim stadionie zostanie rozpoczęta. Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał dziś (18 kwietnia br.) umowę na wykonanie robót budowlanych, polegających na modernizacji boiska piłkarskiego, bieżni okrężnej długości 400 m oraz urządzeń lekkoatletycznych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gostyninie przy ul. Sportowej 1.

Na realizację przedmiotowego zadania miasto pozyskało dofinansowanie z dwóch źródeł, tj. ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (5.554.076,79 zł) oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2023” (3.500.000,00 zł).

Wykonawcą robót budowlanych jest firma ADA-LIGHT sp. z o.o. z siedzibą w Budach Kozickich, przy czym roboty ziemne i związane z instalacjami sanitarnymi wykona Hydropol sp. z o.o. z Gostynina, a nawierzchnię z trawy naturalnej firma G&Syn Boiska Ewa Gawlik z Otłoczyna.

Końcowy termin realizacji umowy to 30 sierpnia 2025 r. Za wykonanie zadania firma otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 7.640.000,00 zł , z czego 2.000.000,00 zł jeszcze w tym roku. Nadzór inwestorski to koszt 123.000,00 zł, a więc łączna wartość inwestycji wynosi 7.763.000,00 zł brutto.

Z uwagi na fakt, że całkowita wartość zadania po przetargu jest niższa od wcześniej szacowanej, obydwa dofinansowania ulegną proporcjonalnemu zmniejszeniu. Pokryją jednak w całości koszt inwestycji, nie jest wymagany wkład własny.

Dzięki zaangażowaniu burmistrza Pawła Kalinowskiego pozyskano dofinansowanie na I etap prac (budowa nowego pełnowymiarowego boiska treningowego wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym), który zakończył się w 2022 r., a teraz rozpocznie się II etap – modernizacja płyty głównej i bieżni.

W ubiegłym roku powstało boisko do minigolfa. Główny obiekt zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przez wiele lat nie był remontowany i udoskonalany, będzie po ukończeniu inwestycji odpowiadał obowiązującym dziś standardom.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.