Inwestycje w Siedemdziesiątkę

– Na pani ręce przekazuję kluczyki do nowego samochodu dla Siedemdziesiątki, kupionego w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka – mówił do nauczycielski ZST Joanny Szatkowskiej, autorki tego projektu, prezydent miasta Andrzej Nowakowski w czasie przekazania pojazdu placówce.

Uroczystość przekazania samochodu Zespołowi Szkół Technicznych odbyła się we wtorek. Pojazd został kupiony ze środków XII edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. W ramach BOP szkoła otrzymała 467,6 tys. zł.

Nowy samochód osobowo-towarowy Renault Master kosztował 220 tys. zł. Jest to pojazd siedmioosobowy z dużym bagażnikiem. Będzie wykorzystywany do przewozu uczniów na konkursy, olimpiady, a także do transportu towarów na warsztaty szkolne i charytatywnie organizowane uroczystości na terenie Płocka. Posłuży również do obsługi Szkolnych Schronisk Młodzieżowych w Jorze Wielkiej koło Mikołajek i w Wisełce koło Międzyzdrojów. – Pomysł jego kupienia wyszedł w rzeczywistości od społeczności szkolnej, to młodzież zaproponowała, byśmy coś dla szkoły zrobili – opowiadała Joanna Szatkowska. – Podziękowania należą się także płocczanom, którzy na niego zagłosowali.

Pozostałą część środków szkoła przeznaczyła na zakup wyposażenia pracowni komputerowej (komputery, urządzenia sieciowe, spawarki światłowodowe) oraz wykorzysta na wykonanie izolacji fundamentów i naprawę wiatrołapów w budynku warsztatów szkolnych.

Jeszcze więcej zmian czeka ZST. Obecnie przygotowujemy się do dużej inwestycji na terenie placówki, polegającej na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną. W ramach inwestycji zaprojektowaliśmy ok. 650 metrów kanalizacji deszczowej oraz dwa zbiorniki retencyjne o pojemności 59 i 29 metrów sześć. Nowa sieć zapobiegnie podtopieniom terenu szkoły przy ulewnych deszczach, a także wpłynie na zmniejszenie przeciążenia miejskiej sieci kanalizacyjnej. – Jest to ważna dla nas inwestycja, ponieważ od lat szkoła boryka się z problemem zalewaniach tych najniższych kondygnacji – podkreślał dyrektor ZST Dariusz Tyburski.

W ramach tej inwestycji wybudujemy jeszcze wewnętrzną sieć kanalizacji sanitarnej o długości około 230 metórw, która ułatwi odprowadzanie ścieków sanitarnych z terenu szkoły. Obecnie jesteśmy na etapie przetargu na wybór wykonawcy, otwarcie ofert nastąpi w czwartek 18 kwietnia. Planowany termin zakończenia inwestycji to sześć miesięcy od chwili podpisania umowy z wykonawcą, a więc jeszcze w tym roku.

A największa zmiana czeka nas w przyszłym roku, kiedy to planujemy rozbudowę szkoły i dobudowanie nowego fragmentu skrzydła z nową klatką schodową (spełniającą wymogi ppoż.). Przy tej okazji powstanie winda dla osób z niepełnosprawnościami. Wykonamy także termomodernizację placówki. Główne wejście do budynku prowadzić będzie przez przeszklony wiatrołap i zaprowadzi do holu głównego (starą klatkę schodową rozbierzemy, a powierzchnię po niej połączymy z sąsiednimi pomieszczeniami). W ramach tej inwestycji wymienimy także stolarkę okienną, docieplimy budynek, wzmocnimy dach i założymy instalację fotowoltaiczną. Na nowo zaaranżujemy zieleń wokół niego (część roślin przesadzimy, będą też nowe nasadzenia) oraz układ chodników, postawimy również nową wiatę ze stojakiem na rowery. Rozbudowę zaplanowaliśmy na lata 2025-26 i mamy na nią zarezerwowane 7,6 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.