Znów dzwonią do seniorów i informują o wypadku wnuczka

We wtorek (25.04) dyżurny jednostki Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie odebrał kilka telefonów od mieszkańców powiatu gostynińskiego, którzy informowali, że odebrali telefon od osoby, która przekazał im, że ich wnuczek został poszkodowany w wypadku drogowym i są pilnie potrzebne pieniądze.

Policja przypomina – dzwoni do Ciebie osoba podająca się za wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika banku i chce twoich pieniędzy, bądź pewien, że jest to oszust.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

• Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.
• W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.
• Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.
• Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!
• Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.