II Wyszogrodzki Bieg Młodzieży Przeciw Przemocy

Pomimo niesprzyjającej aury 19 kwietnia 2023r. odbył się w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie II Wyszogrodzki Bieg Młodzieży Przeciw Przemocy. Dzień 19 kwietnia został wybrany nie bez powodu, to data upamiętniająca wybuch Powstania w Getcie Warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

Wyszogrodzki Bieg Młodzieży był manifestem młodych ludzi – ich głośnym i stanowczym sprzeciwem wobec przemocy.

Przesłaniem wydarzenia było uwrażliwienie społeczeństwa na wszelkie rodzaje i przejawy przemocy: fizyczną, psychiczną, seksualną i cyberprzemoc.

Joanna Misiakowska – dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie powiedziała, że w obliczu wojny, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, musimy się przemocy przeciwstawić i dać jasny sygnał, że jest czymś złym i należy ją z całą stanowczością potępiać. Pani dyrektor nawiązała również do przypadającej 19 kwietnia 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki.

Wydarzenie zorganizowano w ramach opracowanego przez Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych POWIATOWEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ OCHRONY OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE NA ROK 2023.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów: Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Śladowie, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Goławinie, Szkoły Podstawowej w Rębowie, Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.