Tablica pamiątkowa w miejscu dawnej przystani rzecznej w Kępie Polskiej

W niedzielę, 23 kwietnia, odbyło się w Kępie Polskiej (gm. Bodzanów) uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej dawną przystań rzeczną, która funkcjonowała w tym miejscu od połowy XIX wieku. Przystań odgrywała bardzo ważną rolę w gospodarczym rozwoju tego obszaru.

Wydarzenie poprzedziła uroczysta msza święta, upamiętniająca osoby związane z Wisłą, które przez dziesięciolecia pracowały na Wiśle, rozwijały turystykę rzeczną oraz nadrzeczną. Wisła tętniła wówczas życiem.

Dawniej po Wiśle kursowały statki spacerowe, ale były także indywidualne wycieczki żeglarskie i kajakarskie. Popularny był transport rzeczny. Niestety, wszystko to zanikało z biegiem lat. Dlatego warto mówić i przypominać o tym, że Wisła ma nam wiele do zaoferowania, wystarczy tylko mądrze to wykorzystać.

Po mszy św. uczestnicy udali się w miejsce dawnej przystani rzecznej w Kępie Polskiej, by odsłonić pomnik upamiętniający przystań. Działanie jest efektem projektu pn. „Ocalić od zapomnienia” w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2022.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.