Zatrzymany sprawca kradzieży kontenerów

Kryminalni z płockiego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży kontenerów na używaną odzież. Niewykluczone, że złodziej prowadził swoją „działalność” na terenie kilku powiatów. Wkrótce odpowie przed sądem.

Do kradzieży 6 kontenerów na odzież doszło w połowie stycznia tego roku, na terenie dwóch miejscowości, w powiecie płockim. Od momentu zgłoszenia kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku prowadzili intensywne czynności celem ustalenia i zatrzymania sprawcy tego procederu.

We wtorek, w godzinach porannych funkcjonariusze zatrzymali na terenie Nidzicy 37-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został doprowadzony do nidzickiej komendy, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży 6 kontenerów. W sprawie przesłuchane zostały jeszcze 4 inne osoby, mające związek z tym procederem. Nadal trwają czynności w sprawie, a policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Teraz o losie podejrzanego zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.