Spotkania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”

Bezpieczny Internet oraz „Bezpieczne Ferie 2023” – to tematy spotkań policjantów sierpeckiej policji z dziećmi i młodzieżą w Szkołach Podstawowych w Borkowie Kościelnym i w Sudragach. Podczas pogadanek, prelegenci omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw i spędzania wolnego czasu. Działania te mają na celu uświadamianie o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

Mundurowi przestrzegali uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków. Przypomnieli o tym, że nie ma bezpiecznego lodu i przestrzegali przed zabawami na zamarzniętych stawach czy jeziorach. Dzieci dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi. W trakcie spotkania policjanci omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wyjaśnili jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie, omówili skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w internecie, a także przypomnieli o konieczności ochrony danych osobowych. Podczas spotkania poruszono również tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Na zakończenie sierpeccy policjanci życzyli dzieciakom udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Mundurowi przypominają , że tylko zdrowy rozsądek, ostrożność oraz umiar pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić bezpiecznie zimowe ferie.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.