XIII Płockie Zaduszki Strażackie

Jak co roku, strażacy OSP z Powiatu Płockiego oraz funkcjonariusze PSP uczestniczyli w Płockich Zaduszkach, które odbyły się 19 listopada w kościele pw. św. Dominika w Płocku.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski wraz z ks. kan. dr Andrzejem Zakrzewskim – Diecezjalnym Kapelanem Strażaków oraz z ks. kan. Romanem Bagińskim – Kapelanem Strażaków Powiatu Płockiego

Liturgię mszy św. poprzedził koncert zespołu „Tłuchowianie” działającego przy OSP Źródła. Następnie dh Hilary Januszczyk odczytał imiona i nazwiska strażaków, którzy odeszli na wieczną wartę w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nie zabrakło licznie przybyłych gości m.in. : dh Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki, dh Iwona Sierocka – Wicestarosta, dh Hilary Januszczyk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, dh Adam Dobrosielski – Komendant Miejski PSP w Płocku, dh Jacek Starczewski – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, Komendanci Zakładowych Straży Pożarnych PKN ORLEN i PERN, członkowie Prezydium i Zarządu Oddziału Powiatowego oraz druhny i druhowie z poszczególnych jednostek OSP.

W uroczystości wzięły udział trzy sztandary z gminy Gąbin. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na XIV Zaduszki Strażackie, w których udział zapowiedział biskup płocki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.