Szczęśliwy finał poszukiwań seniora. Liczyła się każda sekunda

Sierpeccy policjanci po zgłoszeniu od rodziny rozpoczęli poszukiwania starszego mężczyzny. Policjanci świadomi tego, że liczy się każda minuta rozpoczęli działania. Dzięki ich dobremu rozpoznaniu i intuicji 85-latek szybko został odnaleziony i trafił pod opiekę medyków.

W piątek rano (16.02) policjanci zostali poinformowani przez rodzinę, że schorowany 85-latek, nie informując rodziny o swoich planach, wyszedł z miejsca zamieszkania i nie powrócił do domu. Warunki atmosferyczne nadal są trudne, zwłaszcza dla osoby ubranej nieadekwatnie do pogody. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Przy każdym tego typu zdarzeniu powtarzamy, że zgłoszenia o zaginięciu policjanci traktują bardzo poważnie w ramach idei „pomagamy i chronimy”. Tym razem niezwłocznie po otrzymaniu informacji od rodziny kilka minut po godzinie 6:00 o zaginięciu 85-latka, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu skierował na miejsce patrole będące w służbie.

Policjanci wiedzą, że przy takich działaniach każda minuta jest na wagę życia i zdrowia. Dobre rozpoznanie terenu oraz intuicja doświadczonych policjantów, którzy wielokrotnie uczestniczą w tego typu poszukiwaniach pozwoliły na szybkie odnalezienie zziębniętego seniora w trudnym i podmokłym terenie w rejonie budowy nowej obwodnicy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia, której przekazali 85-latka pod opiekę.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.