Konkurs plastyczny „Tradycyjna Palma Wielkanocna”

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Tradycyjna palma wielkanocna”. Zadaniem uczestników jest wykonanie palmy wielkanocnej według dawnych wzorów mazowieckich lub występujących w innych regionach Polski.

Prace można zgłosić w kategorii indywidualnej lub zespołowej, oznaczając region, z którego pochodzą. Najładniejsze palmy zostaną wyłonione drogą głosowania przez uczestników Niedzieli Palmowej w skansenie. Laureaci otrzymają nagrody za I, II i III miejsce. Ponadto jury konkursu wyłoni zwycięzcę Nagrody Dyrektora MWM w Sierpcu.

Informacje szczegółowe zawiera Regulamin konkursu. Można je również uzyskać pod nr tel. 24 275 28 83 wew. 216.

Termin dostarczenia prac: do 18.03.2024 r., skansen, budynek G nad Galerią rzeźby lub pocztą tradycyjną. Rozstrzygnięcie konkursu: 24.03.2024 r., skansen.

Niedziela Palmowa w Skansenie

Niedziela palmowa w skansenie to wyjątkowa okazja na zwiedzanie wystawy Wielkanoc na Mazowszu, która w tym dniu jest dodatkowo wzbogacona pokazami zajęć świątecznych, takich jak m.in. wyrób palm, czy malowanie jajek woskiem. Jednym z najważniejszych momentów wydarzenia jest uroczysta msza święta w kościele z Drążdżewa, która jest połączona z procesją i poświęceniem palm. Odwiedzający mogą w tym dniu nie tylko podziwiać wystawę Wielkanoc na Mazowszu, ale również oddać głos w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną i sprawdzić, jaką ofertę twórcy przygotowali na kiermasz produktów regionalnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.