Kapituła Generalna Kościoła Starokatolickiego Mariawitów

W sobotę (17.02) przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku obradowała Kapituła Generalna Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Podczas obrad duchowni podjęli decyzję o przyjęciu do Kościoła Starokatolickiego Mariawitów duchownych i wiernych Kościoła Św. Maryi w Mont-Saint-Aignan. Jednocześnie Kapituła zadecydowała o utworzeniu Diecezji Normandii Prowincji Francuskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, której biskupem ordynariuszem został bp Roland Fleury.

Kapituła uchwaliła „Prawo Wewnętrzne Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP”, które zostanie opublikowane w najbliższym numerze „Mariawity” oraz na stronie internetowej Kościoła.

Podjęto także uchwałę o zwołaniu Synodu na dzień 16 listopada 2024 roku w Płocku przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości. Powołano Komisję Synodalną, która zajmie się jego przygotowaniem. 24 lutego 2024 roku, podczas zebrania Rady Kościoła z Radami Parafialnymi, zostaną wybrani do komisji trzej delegaci świeccy.

W trakcie obrad Kapituły dokonano także wyboru przedstawicieli Sądu Duchownego. W jego skład weszli: bp. M. Jan Opala (przewodniczący), bp M. Ludwik Jabłoński i kapł. M. Gabriel Grabarczyk.

Obrady zakończono Nieszporami, po których podpisano dokumenty dotyczące przyjęcia nowej Wspólnoty do Kościoła i erygowania nowej diecezji. Obecni duchowni z Diecezji Normandii, bp. M. Roland Fleury i kapł. M. Elie-Joseph Pottin, przyjęli z rąk Biskupa Naczelnego M. Jana Opali habity mariawickie. Nabożeństwo zakończono odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga chwalimy oraz błogosławieństwem Przenajświętszym Sakramentem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.