Sprawcy rozboju w rękach płockich policjantów

W minionym tygodniu policjanci z płockiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy posługując się niebezpiecznym przedmiotem grozili seniorowi pobiciem, pozbawieniem życia oraz zażądali od niego pieniędzy. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 20 lat pozbawienia wolności.

W środę (11.10) na terenie jednego z płockich ogródków działkowych 82-letni mężczyzna zauważył podejrzanych mężczyzn, którzy wyłamali furtkę, wybili szybę oraz próbowali włamać się do altany sąsiadów. Kiedy senior zwrócił im uwagę, mężczyźni okazując ostry hak zaczęli mu grozić pobiciem, pozbawieniem życia oraz zażądali od niego pieniędzy. Pokrzywdzony miał przy sobie kilka złotych, które w obawie o własne życie przekazał napastnikom. Zaalarmowani przez świadków policjanci natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali sprawców oraz zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Zebrany przez płockich funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów. Wobec 38-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego oraz 33-letniego mieszkańca powiatu płockiego sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im do 20 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.