Seria zdarzeń na płockich drogach

Niestety pomimo licznych apeli oraz wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego na drogach miasta i powiatu płockiego dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Apelujemy o przestrzeganie przepisów, stosowanie się do ograniczeń oraz dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze!

Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze, niebezpieczne manewry oraz zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność to jedne spośród wielu przyczyn zdarzeń drogowych.

W ciągu ostatnich kilku dni na płockich drogach doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń.

W niedziele na skrzyżowaniu ul.Łukasiewicza z al.Kobylińskiego w Płocku kierujący renaultem NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA kierującemu nissanem, a następnie uderzył w opla. Choć wyglądało groźnie to na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

W poniedziałek w Sikorzu, kierująca toyotą ZJECHAŁA NA PRZECIWLEGŁY PAS RUCHU i ZDERZYŁA SIĘ CZOŁOWO z pojazdem ciężarowym, który następnie uderzył w nissana. Kobieta trafiła do szpitala.

W środę w Goślicach kierująca toyotą z obrażeniami została zabrana do szpitala po tym jak ZJECHAŁA Z DROGI i UDERZYŁA w drzewo. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności powyższych zdarzeń.

Tego samego dnia w Stróżewku kierowca fiata PODCZAS ZAWRACANIA NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA kierującemu peugeotem. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

W Kozłowie na krajowej 60-siątce kierujący hondą NIE ZACHOWAŁ SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PODCZAS WYPRZEDZANIA i uderzył w kombajn. Z powodu poważnych uszkodzeń maszyny rolniczej krajówka była zablokowana przez kilka godzin.

To tylko kilka z zaistniałych zdarzeń. Skutki każdego z nich mogły być tragiczne. Apelujemy o rozsądek, przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze!

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.