Spowodował kolizję i uciekał przez dwa powiaty

Do 2 lat więzienia grozi 20-latkowi, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia drogowego, nie zatrzymał się do kontroli oraz w samochodzie ukrywał narkotyki. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w niedziele około godziny 13 oficer dyżurny sierpeckiej komendy przekazał patrolom komunikat o uciekającym sprawcy kolizji drogowej z miejscowości Skępe, który jechał w kierunku Sierpca. Patrol policji zauważył kierującego samochodem Kia w licznymi uszkodzeniami, który łamał przepisy drogowe i wymuszał pierwszeństwo innym kierującym. Sierpeccy policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący kia nie zatrzymał się do kontroli drogowej i dalej uciekał w kierunku Żuromina, łamiąc kolejne przepisy i stwarzając niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Oficer dyżurny sierpeckiej komendy przekazał informacje o pościgu do jednostki w Żurominie. Dyżury żuromińskiej policji natychmiast skierował na trasę pościgu patrol drogówki i policjantów prewencji. Istniało duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna może mieć inne przewinienia na sumieniu.

W miejscowości Kobyla Łąka (pow. żuromiński) uciekinier był zmuszony zatrzymać pojazd ponieważ po drodze przebił oponę. Zanim mężczyzna wysiadł z pojazdu został już zatrzymany przez sierpeckich i żuromińskich policjantów. Doświadczenie oraz intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy, którzy w trakcie kontroli w portfelu mężczyzny ujawnili torebkę z zawartością białego proszku. 20-letni mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Od kierującego została również pobrana krew do badań na określenie stężenia narkotyków w organizmie.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty, które dotyczyły przestępstwa posiadania substancji psychotropowych i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 20-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów oraz do tego, że zażył narkotyki i wsiadł za kierownicę. Po otrzymaniu wyniku od biegłego, czekają go kolejne zarzuty. Podejrzany stracił już prawo jazdy, został również ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia na łączną kwotę 8 000 złotych i 20 punktów karnych.

asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.