Przekroczył dozwoloną prędkość i był poszukiwany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego mercedesem w związku z przekroczeniem prędkości na obszarze zabudowanym. Interwencja z pozoru zwyczajna gdyby nie fakt, że mężczyzna był poszukiwany.

Mundurowi z sierpeckiej drogówki na co dzień walczą z drogowymi piratami oraz nietrzeźwymi kierującymi. Ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Podczas służby w miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 15 km/h w obszarze zabudowanym. Nie byłoby w tej interwencji nic szczególnego gdyby nie to, że mężczyzna okazał się poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto mercedes, którym jechał miał niesprawne oświetlenie.

To kolejny przykład na profesjonalizm i dociekliwość sierpeckich policjantów, którzy nie tracą czujności podczas z pozoru niewinnych interwencji. Kierujący za „zbyt ciężką nogą” i niesprawne światła został ukarany mandat karnym w kwocie 150 złotych oraz 2 pkt karnymi. 57-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.