Policjant przeprowadził z młodzieżą warsztaty o uzależnieniach

Asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki zajmujący się profilaktyką społeczną nieletnich w sierpeckiej komendzie poprowadził warsztaty wśród młodzieży ze Stowarzyszenia „W trosce o Rodzinę” na Wzgórzu Loret.

Policjant poprowadził cykl warsztatów profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Młodzież w trakcie tych spotkań poznała przyczyny i skutki zażywania substancji narkotycznych oraz uzyskała wiedzę jak można przeciwdziałać uzależnieniom wśród młodych ludzi.

Dzieciaki poprowadziły burzliwą dyskusję oraz zaprezentowały katalog swoich pomysłów oraz wiedzy o tematyce uzależnień. Wiedza o konsekwencjach wychowawczych i poprawczych była tematem szeroko omówionym przez policjanta. Jednak to konsekwencje społeczne i zdrowotne wywołały wśród młodzieży moc dyskusji.

Zajęcia warsztatowe pozwoliły również na poszerzenie wiedzy o zapobieganiu uzależnieniom oraz spojrzenie na problem z różnych perspektyw. Pomysły jak uchronić się od narkotyków, alkoholu czy innych używek były przez dzieciaki przemyślane np. w przypadku problemów poszukać pomocy czy zmienić towarzystwo rówieśnicze.

Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta cenne wskazówki i w trudnych sytuacjach wcieli je w życie.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.